logo: KIDP

2023-05-17

Konferencja dla Ukrainy w UMP

Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania organizuje bezpłatną Konferencję „Pracuj i zatrudniaj w Poznaniu – to proste!”, która odbędzie się w dniu 25 maja 2023 r. w godz. 09:00-16:00

Lokalizacja: miejskie biuro coworkingowe - Plus Jeden Poznań, ul. Za Bramką.

Konferencja adresowana jest do obywatelek i obywateli Ukrainy przebywających w Poznaniu i okolicach. Celem konferencji jest pomoc w aktywizacji gospodarczej oraz zawodowej. Na konferencję zostali również zaproszeni obywatele Ukrainy, którzy prowadzą już firmy lub pracują w Polsce. Osoby te podzielą się swoimi doświadczeniami oraz wskazówkami z uczestnikami konferencji. Ważną częścią konferencji są panele dyskusyjne, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać zagadnienie dotyczące podejmowania pracy w Polsce z dwóch perspektyw: przedsiębiorców, którzy zatrudniają cudzoziemców oraz migrantów z Ukrainy, którzy są już zatrudnieni w polskich przedsiębiorstwach.

W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać również z konsultacji doradczych w strefie doradczej. Konsultacje dotyczyć będą między innymi legalizacji pobytu, zatrudnienia oraz kwestii podatkowo-prawnych.

Wielkopolski Oddział KIDP uczestniczyć będzie w strefie doradczej, w której doradca podatkowy, dr inż. Paweł Małecki będzie udzielał konsultacji z zakresu wyboru najkorzystniejszej formy opodatkowania w firmie oraz rezydencji podatkowej. 

Konferencja oraz konsultacje odbywać się będą przy udziale tłumacza języka ukraińskiego. 
Grafika: w załączeniu 
Zapisy na konferencję: https://app.evenea.pl/event/pracujizatrudniajwpoznaniu/
Link do strony (PL): https://www.poznan.pl/mim/msp/pinboard,1033/pracuj-i-zatrudniaj-w-poznaniu-to-proste-o,38026.html
Link do strony (UA): https://www.poznan.pl/mim/wortals/ua/ua/news,9740/-,203498.html