Podatki
bez ryzyka

O Nas

PODATKI BEZ RYZYKA to projekt Krajowej Izby Doradców Podatkowych, samorządu zawodowego doradców podatkowych w Polsce.

Warunkiem wykonywania zawodu doradcy podatkowego jest posiadanie wysokich kwalifikacji: wyższego wykształcenia, wiedzy specjalistycznej, a także bogatego doświadczenia z zakresu szeroko rozumianego prawa finansowego oraz innych dziedzin prawa

Każdy DORADCA PODATKOWY, aby móc wykonywać swój zawód i świadczyć profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, musi zdać dwuetapowy państwowy egzamin, odbyć praktykę zawodową, złożyć ślubowanie i zostać wpisany na listę doradców podatkowych KIDP.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych stoi na straży jakości oferowanych przez doradców usług, rozwija wiedzę i kompetencję doradców oraz dba o przestrzeganie zasad etyki zawodowej.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych bierze udział w procesie tworzenia prawa podatkowego opiniując projekty nowych aktów prawnych. Celem tych działań jest tworzenie dobrego, przejrzystego i sprawiedliwego systemu prawa podatkowego.

ikona

DORADCA PODATKOWY ma obowiązek:

  • nieustannego podnoszenia kwalifikacji
  • działania w granicach obowiązującego prawa
  • przestrzegania kodeksu etyki doradców podatkowych
  • zachowania tajemnicy zawodowej
  • posiadania ubezpieczenia OC

W jakim zakresie pomoże Ci
doradca podatkowy?

PRAWO

Zatrudnienie prawnika w firmie to często za mało, aby czuć się w 100% bezpiecznie. Każde zdarzenie prawne czy decyzja biznesowa ma swoje konsekwencje podatkowe. DORADCA PODATKOWY przeanalizuje każde rozwiązanie prawne pod kątem podatkowym i zadba o to, aby obciążenia fiskalne były częścią strategii biznesowej, a nie tylko jej efektem.

RACHUNKOWOŚĆ

Niewiele osób wie, że księgowy czy zewnętrzne biuro rachunkowe nie mogą doradzać w kwestiach podatkowych – zajmują się tylko księgowaniem. DORADCA PODATKOWY może nie tylko poprowadzić księgowość w firmie, ale także zadba abyś zapłacił prawidłową kwotę podatku - ani więcej, ani mniej. Prowadząc księgi rachunkowe może także udzielać porad podatkowych oraz reprezentować przed organem skarbowym. Inne podmioty prowadzące księgowość takich uprawnień nie posiadają.

BIZNES

Prowadzenie biznesu w obecnych czasach jest dla przedsiębiorcy nie lada wyzwaniem. Niezbędnym elementem strategii rozwoju firmy stało się odpowiednie zarządzanie ryzykiem podatkowym. Niestabilne prawo podatkowe, skomplikowane i niezrozumiałe przepisy, wysokie kary za wykroczenia skarbowe, które często są wynikiem popełnionego błędu, o którym nawet możemy nie wiedzieć – to wszystko razem może być zagrożeniem dla Twojego biznesu. DORADCA PODATKOWY najlepiej zadba o bezpieczeństwo Twojego biznesu.

TARCZA ANTYKRYZYSOWA

Nie wiesz jaka pomoc należy się Twojej firmie podczas epidemii koronawirusa? Chcesz uzyskać zwolnienie z ZUS na trzy miesiące? Zastanawiasz się komu należy się postojowe? DORADCA PODATKOWY pomoże Twojej firmie zastosować przepisy tarczy antykryzysowej i uzyskać możliwie największą pomoc finansową od państwa.