logo: KIDP

2020-06-26

Darmowy przewodnik po tarczy 4.0 od doradców podatkowych

Krajowa Izba Doradców Podatkowych udostępniła dziś za darmo specjalny informator na temat przepisów tarczy antykryzysowej 4.0, które właśnie zostały opublikowane. W liczącym kilkadziesiąt stron opracowaniu doradcy szczegółowo omawiają zmiany, które wprowadza czwarta wersja tarczy. 

Przewodnik po tarczy antykryzysowej 4.0 można pobrać za darmo ze strony www.podatkibezryzyka.pl utworzonej przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. PODATKI BEZ RYZYKA to projekt doradców podatkowych, który ma pomóc biznesowi w uzyskaniu wsparcia w skomplikowanych kwestiach związanych z podatkami oraz tarczą antykryzysową. Przepisy kolejnych wersji tarczy antykryzysowej są tu dokładnie analizowane przez doradców podatkowych i tłumaczone w przystępny sposób w formie przewodników po kolejnych wersjach tarczy. 

„Od początku kryzysu wywołanego COVID-19 doradcy podatkowi pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu pomocy finansowej od rządu. Powołaliśmy zespół ekspertów opiniujący propozycje zmian w prawie, tłumaczymy przepisy kolejnych wersji tarczy antykryzysowej oraz reprezentujemy przedsiębiorców w sprawach związanych z uzyskaniem ulg podatkowych, zwolnienia w ZUS czy otrzymania wsparcia z tarczy finansowej.” – tłumaczy prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Trzy pierwsze informatory zostały pobrane przez przedsiębiorców blisko 5000 razy. Czwarta odsłona przewodnika koncentruje się na tych zmianach, które wprowadza w życie najnowsza tarcza antykryzysowa. Na kilkudziesięciu stronach zostały opisane:

•    Zmiany w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym podatku zryczałtowanego)
•    Zmiany w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych
•    Zmiany w zakresie VAT
•    Zmiany w zakresie prawa pracy
•    Zmiany w zakresie podatkowych obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych


Przewodnik po tarczy antykryzysowej 4.0 jest dostępny do pobrania za darmo w linku poniżej:
https://www.podatkibezryzyka.pl/tarcza-antykryzysowa