2020-10-15

Ponad 1000 odsłuchań podcastu podatkowego KIDP

Niedawno uruchomiony podcast Krajowej Izby Doradców Podatkowych o nazwie „Podatki bez ryzyka” przekroczył właśnie liczbę 1000 odtworzeń. W podcaście doradcy podatkowi dzielą się swoją wiedzą z przedsiębiorcami, starając się mówić o podatkach przystępnym i zrozumiałym dla każdego językiem.


Do tej pory na kanale podcastowym KIDP w serwisie Spreaker (słuchaj TU) pojawiło się 5 odcinków podcastu. Nagrania zrealizowali znani i doświadczeni doradcy podatkowi, członkowie samorządu: prof. Adam Mariański, Justyna Zając-Wysocka, Bartosz Kubista i Piotr Petryka. W przygotowaniu są kolejne odcinki, w których pojawią się nowe tematy i nazwiska prowadzących.

- Przedsiębiorcy mają prawo czuć się nieco zagubieni w coraz większym gąszczu przepisów podatkowych i nieustannych zmian w prawie. Dlatego chcemy docierać ze sprawdzonymi, rzetelnymi informacjami na temat podatków do osób, które tej wiedzy najbardziej potrzebują: małych i średnich firm. Wychodzimy z założenia, że aby ograniczyć ryzyko podatkowe prowadzenia firmy w Polsce, niezbędne jest korzystanie z wiedzy i doświadczenia doradców podatkowych. Podcast to dla nas doskonały kanał, aby informacjami o podatkach docierać do zajętych z reguły menedżerów, CFO, księgowych, którzy zwłaszcza teraz, w czasach kryzysu COVID-19 na pewno nie skarżą się na nadmiar wolnego czasu – mówi Paweł Prus, rzecznik prasowy i kierownik komunikacji Krajowej Izby Doradców Podatkowych. 

Podcast podatkowy to część kampanii marketingowej o nazwie „Podatki bez ryzyka”, którą Krajowa Izba Doradców Podatkowych realizuje od marca tego roku. Celem kampanii jest dotarcie ze wsparciem doradców podatkowych do jak największej liczby małych i średnich firm, zwłaszcza tych dotkniętych kryzysem gospodarczym wywołanym COVID-19. Samorząd doradców podatkowych zbudował w tym celu platformę „Podatki bez ryzyka” na której przedsiębiorca może wyszukać w katalogu doradcę podatkowego o konkretnej specjalizacji, pobrać darmowy przewodnik po rządowej tarczy antykryzysowej lub wysłuchać podcastu.

Podcast dostępny jest także w najbardziej popularnych aplikacjach streamingowych: Spotify, Google Podcasts, Castbox oraz Deezer.