2020-08-24

Pierwszy podcast o podatkach dla przedsiębiorców

“Podatki bez ryzyka” - to nazwa podcastu podatkowego, który uruchomiła Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Projekt skierowany jest do przedsiębiorców oraz innych osób zainteresowanych tematyką podatkową. W zrozumiały dla każdego, przystępny sposób, doradcy podatkowi będą wyjaśniali w podcaście najważniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia związane z podatkami

W serwisie Spreaker dostępne są już dwa pierwsze odcinki podcastu podatkowego KIDP. W pierwszym, otwierającym cały cykl nagraniu, Bartosz Kubista, doradca podatkowy i adwokat, omawia najważniejsze, często mylone z sobą, pojęcia podatkowe, m.in czym się różnia podatnik od płatnika oraz jaka jest różnica między obowiązkiem podatkowym a zobowiązaniem.

W drugim podcaście, Justyna Zając-Wysocka z małopolskiego oddziału KIDP poruszyła temat bonu turystycznego. Popularne świadczenie, które niedawno zaczęło działać, omawia od strony ewentualnych konsekwencji podatkowych: zarówno dla osoby, która otrzymała bon jak i dla przedsiębiorcy z branży turystycznej.

Kolejne nagrania pojawią się niebawem. Podcast Krajowej Izby Doradców Podatkowych w przyszłości ma być dostępny także na największych platformach streamingowych takich jak Spotify, Apple Podcast czy Google Podcasts.

- Doradcy podatkowi nie tylko pomagają przedsiębiorcom w prowadzeniu biznesu i unikaniu pułapek związanych z podatkami, ale też chętnie dzielą się swoją wiedzą ze wszystkimi osobami zainteresowanymi tą niełatwą tematyką. Myślę, że nasz podcast pomoże przedsiębiorcom lepiej zrozumieć podatki, ale z nagrań skorzystają też pewnie księgowi w ramach dokształcania się czy studenci prawa i ekonomii. Chcemy, aby podcast “Podatki bez ryzyka” stał się najchętniej słuchanym podcastem podatkowym w Polsce  - mówi Radomir Szaraniec, wiceprzewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

 

Podcast podatkowy KIDP „Podatki bez ryzyka” jest dostępny na platformie Spreaker.com https://www.spreaker.com/show/podatki-bez-ryzyka-podcast-kidp