logo: KIDP

2021-05-31

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Dwuetapowy konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, a ze względu na pandemię w tym roku zostanie przeprowadzony w formule online.

- Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego - tłumaczy Iwona Wojsław, doradca podatkowy, organizatorka konkursu z ramienia KIDP. - Dziś to jeszcze uczniowie, ale za kilka lat wejdą na rynek pracy, część z nich pewnie założy własny biznes, ta wiedza na pewno bardzo im pomoże. 

Organizatorem konkursu jest samorząd zawodowy doradców podatkowych. Patronatu udzieliło Ministerstwo Finansów. W pierwszym etapie, szkolno-wojewódzkim uczniowie piszą pracę na zadany temat. Najlepszych 10 osób z każdego województwa przechodzi dalej – do etapu ogólnopolskiego. Ten zwyczajowo odbywa się w Katowicach. Ze względu na stan pandemiczny w kraju w tym roku zapraszamy uczniów do udziału w konkursie poprzez platformę moodle gdzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych pozwoli wyłonić najlepszych. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. 

W tym roku, po zmienionej formule, oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

Na stronie www.silesia.kidp.pl  w zakładce KONKURSY znajdziesz:
- regulamin konkursu;
- instrukcję obsługi testu;
- link do platformy moodle;
- ustawy i przepisy prawne;
- inne informacje dotyczące konkursu.

Pamiętaj, aby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zalogowanie się i rejestrację do systemu, możesz to zrobić już na dwa dni przed terminem konkursu.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 23 czerwca 2021 w godz. od 10.00 do 18.00.
Test należy ukończyć do godziny 18.00.

Ze względów pandemicznych, konkurs po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w formule online za pomocą platformy moodle.

Najlepszych 10 uczniów z każdego województwa zaprosimy na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Katowicach.

Dodatkowe informacje: tel. 32 258 10 45, mail slaski@kidp.pl