2020-03-26

Krajowa Izba Doradców Podatkowych dołącza do Rady Przedsiębiorczości

Krajowa Izba Doradców Podatkowych dołączyła do reaktywowanej 24 marca Rady Przedsiębiorczości – koalicji polskich organizacji gospodarczych, której celem jest współpraca z rządem oraz wszystkim stronami sceny politycznej w celu ratowania polskiej gospodarki.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest pierwszym w Polsce samorządem zawodowym który dołączył do Rady Przedsiębiorczości. Od blisko dwóch tygodni w KIDP działa specjalny zespół ekspertów, który analizuje przepisy prawa podatkowego i formułuje propozycje zmian w prawie, które mają chronić polski biznes w obliczu kryzysu. O szybką zmianę przepisów prawa w obszarze podatków KIDP zaapelowała do władz państwowych.

Mając na uwadze fakt, że w najbliższej przyszłości polskiej przedsiębiorczości przyjdzie zmierzyć się z niespotykanymi dotychczas trudnościami i wyzwaniami, wymagającymi podejmowania zdecydowanych działań oraz niestandardowych decyzji, już teraz deklarujemy pełne wsparcie i chęć zaangażowania się w prace Rady Przedsiębiorczości. Jesteśmy otwarci na udzielanie wszelkiego rodzaju pomocy dla osiągnięcia stabilizacji w działalności przedsiębiorców i zminimalizowania negatywnych skutków nadchodzącego dużymi krokami kryzysu – mówi prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

 

Photo by Tim Gouw on Unsplash