logo: KIDP

2022-03-17

Konferencja “Podatkowy Rollercoaster”

Wolters Kluwer Polska i Krajowa Izba Doradców Podatkowych zapraszają na II edycję bezpłatnej konferencji „Podatkowy Rollercoaster – czyli codzienność księgowych i doradców podatkowych”. 

Głównymi tematami wiosennej edycji wydarzenia będą ocena pierwszego kwartału funkcjonowania ogólnopolskiego programu Polski Ład oraz ukraińska specustawa. Konferencja odbędzie się już 7 kwietnia 2022 r. w wersji online i jest kierowana w szczególności do doradców podatkowych, księgowych i biur rachunkowych.

O CZYM POROZMAWIAMY PODCZAS KONFERENCJI?

Podczas wydarzenia eksperci opowiedzą jakie zmiany w przepisach podatkowych i podatkowo – księgowych zostały wprowadzone w ostatnim czasie, ale również do jakich zmian należy przygotować się w najbliższych miesiącach. Podpowiedzą także jak te zmiany wpłyną na prowadzenie firm i biur rachunkowych i jak najlepiej poradzić sobie z nimi w praktyce. Przyjrzą się również sposobom rozliczania pomocy udzielanej obywatelom walczącej Ukrainy oraz wskażą, jak radzić sobie z zatrudnianiem uchodźców.

Formuła wydarzenia zakłada dwie ścieżki tematyczne dedykowane księgowym i biurom rachunkowym. Uczestnicy samodzielnie zdecydują o ich wyborze. 

Krajowa Izba Doradców podatkowych jest partnerem wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy na konferencję!
 
 

GŁÓWNE TEMATY KONFERENCJI:

  • Jakie nowe zmiany w programie Polskiego Ładu weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 r. i jakie kolejne są planowane?
  • Jakie ryzyka niesie ze sobą Polski Ład oraz jak wpływają one na pracę biur rachunkowych, ich odpowiedzialność cywilną oraz zakres ubezpieczenia?
  • Jak przygotować się do obowiązkowego wdrożenia faktur ustrukturyzowanych, planowanego od 2023 r.?
  • Jak analizować przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i ochronie sygnalistów z perspektywy biur rachunkowych i doradców podatkowych?
  • Jakie zapisy warto wprowadzić do umów z klientami biur rachunkowych, aby uwzględnić w nich najbardziej aktualne zmiany przepisów i odpowiednio ułożyć relacje z klientami?
  • Które formy optymalnego opodatkowania dla przedsiębiorców pozwalają na zmniejszenie obciążeń podatkowych?
  • W jaki sposób uniknąć problemów z rozliczaniem pomocy udzielanej Ukrainie oraz zatrudnianiem uchodźców?

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie!

Zespół Wolters Kluwer Polska wraz z Partnerami

Link do zapisów: https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/konferencja-ksiegowo-podatkowa