2023-03-06

III Konferencja Podatkowa

Zapraszamy do udziału w III Konferencji Podatkowej pt. „System podatkowy a rozwój przedsiębiorczości” organizowanej przez Instytut Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Mazowiecki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Konferencja odbędzie się w dniu 14 marca 2023 r. godz. 10.00 -16.00 w formule online przy wykorzystaniu programu MS Teams.

Rejestracji można dokonać za pomocą formularza rejestracyjnego.

 

Za udział w konferencji doradcom podatkowym zostanie przyznane 7 punktów z tytułu realizacji obowiązku stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Wydarzenie ma charakter niekomercyjny, odbywa się w formule otwartej.  

Rozprawy naukowe będą prowadzone w formie dwóch paneli: 

Panel I – Atrakcyjność podatkowa Polski i wyzwania na przyszłość (moderator - Dr Joanna Szlęzak-Matusiewicz, SGH)

Panel II – Fiskalne narzędzia oddziaływania na rozwój przedsiębiorczości (moderator - Anna Misiak Przewodnicząca Zarządu Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych)

 

W wystąpieniach i dyskusji panelowej w centrum zainteresowania znajdzie się wpływ systemu podatkowego na rozwój przedsiębiorczości, przede wszystkim w kontekście atrakcyjności podatkowej Polski oraz narzędzi fiskalnych oddziałujących na przedsiębiorczość.  Ważne będzie uwzględnienie porównawcze rozwiązań podatkowych funkcjonujących w innych państwach, w tym państwach członkowskich Unii Europejskiej, ale również w tzw. rajach podatkowych. 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie konferencji: Konferencja SGH i MO KIDP