2020-10-30

Faktura VAT w kontekście nowego JPK - podcast

Jest już dostępny 6 odcinek podcastu Krajowej Izby Doradców Podatkowych - "Podatki bez ryzyka". Temat: Faktura VAT w kontekście nowego JPK.

1 października tego roku w życie wszedł nowy Jednolity Plik Kontrolny. Celem jego wprowadzenia było uproszczenie obowiązków raportowania VAT poprzez połączenie dotychczas składanej deklaracji VAT i pliku JPK_VAT w jeden elektroniczny dokument. Konsekwencją wprowadzenia nowego JPK stała się konieczność przygotowania programów do obsługi sprzedaży. Dodatkowo przedsiębiorcy wystawiający faktury powinni ze szczególną starannością zwracać uwagę przedmiot transakcji udokumentowanej fakturą oraz okoliczności jej towarzyszące. Z podcastu dowiemy się dlaczego faktura VAT jest tak ważnym dokumentem, od którego zależy prawidłowe wykonywanie obowiązków związanych z przesyłaniem nowego JPK. 

Tematem zajęła się p. Iwona Biernat-Baran. 

Zapraszamy do wysłuchania podcastu za pośrednictwem aplikacji Spotify lub Google Podcasts oraz bezpośrednio na naszym profilu w serwisie Spreaker: https://www.spreaker.com/user/12944499/iwona-biernat-baran-faktura-vat