2020-05-25

Doradcy podatkowi wspierają akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”

Doradcy podatkowi przyłączają się do inicjatywy społecznej skupiającej przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa COVID-19. Akcja „Jesteśmy razem. Pomagamy” skupia podmioty prywatne, które w sposób materialny i niematerialny pomagają w walce z pandemią. Wartość zgromadzonej w ten sposób pomocy przekroczyła już 40 mln zł.

-  W trudnych czasach wyjątkowo liczy się solidarność i myślenie o innych, potrzebujących pomocy bardziej niż my sami. Doradcy podatkowi od początku kryzysu wywołanego epidemią, stoją po stronie przedsiębiorców walcząc o jak najlepsze przepisy i pomoc dla firm w kryzysie. Tym bardziej nas cieszy, że są w Polsce przedsiębiorstwa, które same chcą i mogą pomagać innym – mówi prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Do akcji przyłączyło się już kilkadziesiąt polskich firm oraz organizacje zrzeszające przedsiębiorców i pracodawców. Dzięki nim, wartość zebranej i przekazanej szpitalom walczącym z koronawirusem pomocy osiągnęła już blisko 41,5 mln złotych. Za te pieniądze kupowane są m.in. respiratory oraz środki ochrony osobistej dla personelu medycznego.

O szczegółach akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy” można przeczytać więcej na stronie www.jestesmyrazem.org

 

photo kelly sikkema unsplash