2021-02-08

Business Insider: Ministerstwo finansów uruchamia e-Urząd Skarbowy

Jak donosi Business Insider system e-Urząd Skarbowy ma być gotowy do września 2022 r. Poszczególne funkcjonalności będą oddawane do użytku w kilku etapach. Celem projektu jest dostosowanie usług administracji do potrzeb klientów.

Nowy serwis skarbówki został przeznaczony dla podatników, płatników, pełnomocników, a także komorników i notariuszy. W pierwszym etapie korzystać będzie można z sześciu usług, a od 15 lutego udostępnione w e-Urzędzie Skarbowym zostaną również roczne zeznania podatkowe w ramach usługi Twój e-PIT - pisze BI. 

Jakie korzyści przyniesie? Podatnicy dzięki e-Urzędowi Skarbowemu będą mogli uzyskać dostęp do swoich danych podatkowych, informacji o prowadzonej działalności gospodarczej, aplikacji służącej do składania JPK, a także płatności online obsługujących należności administracyjne, w tym mandaty.

Według szefa resortu finansów to jedna z największych zmian w działaniu skarbówki, bo fiskus nie może zostawać w tyle. Pokazał to rok podatkowy 2019, który był kolejnym rekordowym rokiem pod względem liczby złożonych elektronicznie deklaracji rocznych PIT (napłynęło ich tą drogą ponad 18 mln 300 tys.). 

Więcej na ten temat w Business Insider